Blog

Poznaj aktualności związane z działaniem naszej platformy sprzedażowej Biore.pl

live commerce
PORADYDLA SPRZEDAWCÓW

SPIS TREŚCI

O BIORE.PL

5 MIN

Live commerce | Czym jest live shopping?

Julia z Biore.pl

14.02.2024

Czym jest live commerce?

Live commerce to po prostu sprzedaż na żywo. Trochę formatem przypomina dobrze nam znane z telewizji tele-zakupy: firma prezentuje produkt, a klient ma możliwość jego zakupu- jednak przenosi je w XXI wiek. Całość live commerce ma miejsce w internecie i jest dużo bardziej interaktywna. Wystarczy kamera i ktoś, kto na żywo zaprezentuje sukienkę, zestaw ostrych noży czy najnowszą kosiarkę, a w międzyczasie odpowie na pytania, które widzowie mogą zadawać w czasie całego streamu. Najważniejszym elementem jest możliwość zakupu bezpośrednio podczas pokazu za pomocą jednego kliknięcia.

W jaki sposób live shopping zdobył popularność?

To w Chinach powstał live shopping i jak na razie cieszy się największą popularnością. Podczas, gdy w Europie serwisy streamingowe wykorzystywane były na początku głównie dla rozrywki, m.in. przez graczy, w Azji od razu odkryto ich potencjał sprzedażowy. Dla klientów jest to wygodny sposób zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu, tracenia czasu na dojazd, a jednak bez utraty poczucia indywidualnej, profesjonalnej obsługi jak w sklepie stacjonarnym. Dla firm live shopping natomiast to świetny środek na wyróżnienie się na rynku e-commerce, a co za tym idzie na dotarcie do całej rzeszy konsumentów.

Skąd rosnąca liczba fanów live commerce?

Live commerce łączy ze sobą wiedzę ekspertów i wiarygodność naszego najlepszego przyjaciela. Z jednej strony bowiem prowadzący live sprzedażowy powinien być ekspertem w zakresie oferowanego produktu, a więc odpowiedzieć na nawet najdziwniejsze pytania, z drugiej zaś przecież kieruje swój przekaz do każdej konkretnej osoby uczestniczącej w wydarzeniu live commerce. Zwracanie się bezpośrednio do potencjalnego klienta buduje bardziej intymą relacje, ponadto może on dopytać się o każdy szczegół i otrzymać natychmiastową odpowiedź, co jest niemal niemożliwe do uzyskania w innych kanałach sprzedaży.

Jak stworzyć swój własny live shopping?

Przede wszystkim potrzebna będzie kamera i osoba, która będzie miała śmiałość przed nią stanąć. Należy dostosować rodzaj live shoppingu do produktu, jaki chcemy sprzedać. W małych firmach to sam właściciel może wcielić się w rolę prezentera, w butiku odzieżowym sukienki przymierzać na oczach widzów dziewczyna sprawiająca wrażenienie ich koleżanki, a dla dużej firmy spożywczej dobrym pomysłem może okazać się zaangażowanie znanego kucharza, który poprowadzi live z gotowaniem z użyciem jej produktów. Również zatrudnienie influencerów, szczególnie pozytywnie kojarzących się z tematem streamu jest dobrym posunięciem. Live shopping jednak przyniesie wymierne korzyści niezależnie od wielkości budżetu, więc jest świetnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości. W Polsce w obecnej chwili narzędzia do live shoppingu oferuje Facebook oraz Instagram, niezbędne będzie więc posiadanie profilu na jednej lub obu tych platformach i integracja sklepu z odpowiednio katalogiem na Facebooku i funkcją Instagram Checkout. Możesz także prowadzić live shopping wykorzystując naszą innowacyjną platformę sprzedażową - BIORE.pl, która umożliwia transmisje na żywo i łatwe, intuicyjne kupowanie.

Dlaczego live commerce się opłaca?

Live commerce pozwala na zwracanie się bezpośrednio do zaangażowanego w prezentację produktu klienta co może przynieśc o wiele większe korzyści niż nawet najstaranniejsze wybranie grupy docelowej kampanii na Facebooku czy Google Ads. Eventy live commerce zazwyczaj przyciągają osoby już zainteresowane daną marką lub typem produktu. Możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości na czacie przyspiesza moment podjęcia decyzji o zakupie, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie konwersji wydatków poniesionych na ten rodzaj marketingu na sprzedaż. Ponadto pozwala wyróżnić się na tle bardziej pasywnej konkurencji, a także zbudować relacje z klientem na dłużej.

Live commerce - zacznij zarabiać z BIORE.pl!

Wybierając naszą platformę sprzedażową BIORE.pl dotrzesz w łatwy sposób to szerokiej grupy odbiorczej. Transmisje na żywo na FB nie są już wystarczające? Wykorzystaj popularność BIORE.pl i zyskaj zainteresowanie milionów użytkowników odwiedzających naszą stronę.

Skontaktuj się z nami

Julia z Biore.pl

O nas

Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą sprzedażową, która posiada innowacyjny system zakupów na żywo. Nasi klienci mogą szybko i łatwo kupować tutaj różne produkty od ulubionych sprzedawców. Niegdyś tylko na transmisjach i powtórkach, a teraz również w krótkich filmach sprzedażowych, czyli w rolkach! Biore.pl jest niezależnym portalem sprzedażowym, który wspiera i promuje najlepsze butiki internetowe!

W czym

możemy pomóc?

Masz problem z zamówieniem? A może jesteś sprzedawcą i rozważasz wejście na Biore.pl? Jeśli interesuje Cię współpraca w segmencie wideo-live, to jesteśmy na nią otwarci! Nie ma na co czekać, skontaktuj się z nami!