Blog

Poznaj aktualności związane z działaniem naszej platformy sprzedażowej Biore.pl

Jak zrobić transmisje na żywo na FB?
DLA SPRZEDAWCÓWPORADY

SPIS TREŚCI

FACEBOOK

6 MIN

Jak zrobić transmisje sprzedażowe na żywo na FB?

Gabriela z Biore.pl

14.02.2024

Jak zrobić transmisje sprzedażowe na żywo na Facebooku? Wykorzystaj swój telefon i prowadź najlepsze live’y na FB!

 

Jak zrobić transmisje sprzedażowe na żywo na FB?

Lajwy na FB cieszą się coraz większą popularnością - także w aspekcie czysto sprzedażowym. Rozpoczynając swoje pierwsze transmisje na żywo, możesz liczyć na grono oglądających - zwłaszcza, jeśli do tej pory prowadziłeś swój firmowy fanpage. W zależności od tego, czy do zrobienia transmisji na żywo na FB użyjesz telefonu czy komputera lub zdecydujesz się prowadzić live na własnym fanpage’u lub grupie, opcje odpalenia stream’a będą się nieco różniły.

Przedstawiamy krótki poradnik, jak zrobić transmisje na żywo na FB!

Jak zrobić live na FB z poziomu laptopa/komputera?

Pamiętaj, że odpalając lajwy na żywo na Facebooku z poziomu laptopa lub komputera, zostaniesz automatycznie przekierowany do stworzonego do celów streamingu narzędzia - Live Producer. To bezpłatne narzędzie, które pozwoli Ci przeprowadzić transmisje na żywo na FB. Jednak zanim zaczniesz go używać, musisz zainstalować na swoim laptopie lub komputerze oprogramowanie kodujące. Na rynku istnieje wiele programów, które nie wymagają płatności od użytkownika - to jednak zawsze dodatkowe narzędzie, zajmujące pamięć i wymagające aktualizacji.

Aby zrobić live, wejdź na swoją stronę główną na Facebooku.

Wybierz "Co słychać?" z górnego paska, który wyświetla się tuż nad postami innych twórców czy Twoich znajomych

Kiedy okno przybliży się, kliknij na wyraźne trzy kropki z boku. Rozwinie się lista różnych opcji - spośród nich istotna jest dla Ciebie ta o nazwie "Transmisja wideo na żywo"

Kiedy w nią klikniesz, nastąpi wspomnienie automatyczne przekierowanie do Live Producer. Jeśli masz już oprogramowanie kodujące, możesz od razu przejść do następnego punktu

Przed Tobą możliwość uzupełnienia opisu Twojego live - utwórz go, by ułatwić użytkownikom tak znalezienie Ciebie, jak i poznanie podstawowych informacji na temat samego lajwa, którego chcesz prowadzić

Pozostało już tylko kliknąć - "Rozpocznij transmisje na żywo"!

Jak zrobić live na grupie na FB z poziomu laptopa/komputera?

Wystarczy wejść na stronę z aktualnościami na interesującej nasz grupie. Jeśli mamy przydzielone wszystkie pozwolenia - postępujemy niemal identycznie, jak w przedstawionym wyżej schemacie. Zrobienie live z poziomu laptopa lub stacjonarnego komputera nie jest zatem tak intuicyjne, jak na telefonie - zwłaszcza na samym początku drogi.

Jak zrobić transmisje na żywo na FB na telefonie?

Rozpoczęcie transmisji na żywo na Facebooku na telefonie może być łatwiejsze dla początkujących streamerów. Przede wszystkim dlatego, że live na FB na telefonie można zrobić już z poziomu samej aplikacji Facebook’a. Nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania ani nie zostanie się przekierowanym do Live Producer. Szybkość, ale też mobilność samej komórki - to zdecydowane zalety transmisji na FB na telefonie.

Aby zrobić live, wejdź na swoją stronę główną na Facebooku.

Będąc na stronie głównej, wystarczy, że klikniesz widoczny przycisk "Na żywo"

Od razu po tym przechodzimy do stworzenia opisu swojej transmisji - proces został bardzo skrócony

Pozostało już tylko kliknąć: "Rozpocznij transmisje na żywo"!

Jak zrobić live na grupie na FB z telefonu?

Identycznie! Wystarczy wejść na grupę, na której chcemy prowadzić naszą transmisje.

Live'y na żywo a sprzedaż

Lajwy na żywo w kontekście sprzedaży to niezwykłe, stosunkowo młode, choć już bardzo popularne narzędzie sprzedaży. Choć prowadzenie live na grupie na FB czy swojej własnej stronie może być wygodny i zbierać dużą społeczność, to kiedy przychodzi do realnej sprzedaży produktów - użytkownicy chcą mieć możliwość przeprowadzenia szybkiej transakcji.

Opcje łatwych i wygodnych zakupów na żywo daje BIORE.PL. Przenieś swoje transmisje na żywo z FB do nas i spraw, że Twoi klienci jeszcze chętniej będą robić zakupy właśnie u Ciebie!

Odważ się na nowe, lepsze doświadczenia

Skontaktuj się z nami

Gabriela z Biore.pl

O nas

Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą sprzedażową, która posiada innowacyjny system zakupów na żywo. Nasi klienci mogą szybko i łatwo kupować tutaj różne produkty od ulubionych sprzedawców. Niegdyś tylko na transmisjach i powtórkach, a teraz również w krótkich filmach sprzedażowych, czyli w rolkach! Biore.pl jest niezależnym portalem sprzedażowym, który wspiera i promuje najlepsze butiki internetowe!

W czym

możemy pomóc?

Masz problem z zamówieniem? A może jesteś sprzedawcą i rozważasz wejście na Biore.pl? Jeśli interesuje Cię współpraca w segmencie wideo-live, to jesteśmy na nią otwarci! Nie ma na co czekać, skontaktuj się z nami!