Blog

Poznaj aktualności związane z działaniem naszej platformy sprzedażowej Biore.pl

olejki-eteryczne-dzialanie
PORADY

SPIS TREŚCI

LIFESTYLE

Olejki eteryczne i ich działanie

Zespół Biore.pl

6.02.2024

Olejki eteryczne od wieków stanowią integralną część różnych kultur i tradycji, zarówno w dziedzinie medycyny, jak i relaksacji. Są to substancje lotne pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się je z różnych części roślin, np. z liści, kwiatów, kory drzew, owoców, nasion, a nawet korzeni w procesach destylacji parowej lub tłoczenia na zimno. Tak uzyskane olejki wyróżniają się nie tylko intensywnym aromatem, lecz także licznymi właściwościami powszechnie wykorzystywanymi w medycynie alternatywnej. 

Jakie właściwości mają olejki eteryczne?

Olejki eteryczne są przede wszystkim znane ze swoich właściwości aromaterapeutycznych. Ich zapach wpływa kojąco i relaksująco na psychikę i emocje. Te naturalne substancje redukują stres i napięcia, dlatego często są stosowane jako dodatek do masażu. Sprawiają, że ciało się rozluźnia, a poziom stresu spada. Olejki eteryczne można wykorzystywać zarówno w profesjonalnych salonach masażu, jak i w domowym zaciszu. Gorąca kąpiel z dodatkiem ulubionego olejku to świetny sposób na relaks po trudnym dniu. Olejki cytrusowe, takie jak pomarańcza, czy grejpfrut, mogą pobudzać produkcję endorfin, poprawiając nastrój i redukując uczucie zmęczenia.

Niektóre olejki mogą mieć właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Część z nich wspomaga walkę z infekcjami i wirusami, dlatego są wykorzystywane podczas przeziębień. Najczęściej są to ekstrakty z eukaliptusa, drzewa herbacianego lub mięty pieprzowej. Świetnie sprawdzają się podczas domowych inhalacji, udrażniając drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie. 

Jak stosować olejki eteryczne?

Istnieje wiele sposobów na korzystanie z olejków eterycznych. Najczęściej wykorzystuje się je w aromaterapii, przy użyciu specjalnych lamp i dyfuzorów, które ułatwiają rozprzestrzenianie przyjemnych zapachów w pomieszczeniu. Dodanie kilku kropel olejku eterycznego podczas masażu może zwiększyć korzyści terapeutyczne. Wystarczy nawet niewielka ilość olejku, by zwykła kąpiel przemieniła się w przyjemne i relaksujące doznanie, a stosowanie inhalacji może pomóc w łagodzeniu objawów chorób układu oddechowego.

Gdzie znaleźć jakościowe olejki eteryczne?

Wszystkie olejki eteryczne powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła. Jeśli szukasz zestawów, które uprzyjemnią kąpiel, oglądaj nasze transmisje na żywo. Znajdziesz u nas butiki, które sprzedają najróżniejsze kosmetyki, w tym również olejki eteryczne. Dlaczego warto w ten sposób kupować zapachowe preparaty? Ponieważ prowadzące podczas relacji na żywo opisują zapach. Podpowiedzą, czy jest bardziej słodki, intensywny, czy kojący. 

Zespół Biore.pl

O nas

Jesteśmy pierwszą w Polsce platformą sprzedażową, która posiada innowacyjny system zakupów na żywo. Nasi klienci mogą szybko i łatwo kupować tutaj różne produkty od ulubionych sprzedawców. Niegdyś tylko na transmisjach i powtórkach, a teraz również w krótkich filmach sprzedażowych, czyli w rolkach! Biore.pl jest niezależnym portalem sprzedażowym, który wspiera i promuje najlepsze butiki internetowe!

W czym

możemy pomóc?

Masz problem z zamówieniem? A może jesteś sprzedawcą i rozważasz wejście na Biore.pl? Jeśli interesuje Cię współpraca w segmencie wideo-live, to jesteśmy na nią otwarci! Nie ma na co czekać, skontaktuj się z nami!